Jälgi meid ka mujal:
Helista meile
 

Andreas Lend

Pildid / - - Muusikud-FULL-059Andreas Lend on üks väljapaistvamaid Eesti tšelliste. Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe (prof. P. Paemurru) ning täiendanud end Sibeliuse Akadeemias (prof. H. Kiiski ja H. Pekkarinen) ja mitmetes rahvusvaheliselt tunnustatud tšellistide meistriklassides (F. Helmerson, D. Geringas, A. Ivashkin, J. Goritzki, jpt.).

Andreas on pälvinud preemiad mitmetel konkurssidel: I preemia ja Grand Prix I rahvusvahelisel konkurss-festivalil "Renaissance" (Armeenia, 2013), Eesti noorte interpreetide konursi Con Brio laureaat (2008), I preemia ESTA Eesti üleriigilisel noorte viiuldajate ja tšellistide konkursil (2004), III preemia August Dombrovska nim. rahvusvahelisel keelpillimängijate konkursil (Riia, 2002) ja rahvusvahelise Liezeni tšellokonkursi laureaat (Austria, 2000). Aastatel 2009 ja 2010 pälvis ta „The International Holland Music Session” stipendiumi ning on PLMF preemia “Noor Muusik 2011” laureaat.

Andreas on nõutud artist nii solisti kui kammermuusikuna. Ta on keelpillikvarteti Prezioso liige ning mängib Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Pildid / - Arts_facebook_button_2  Pildid / - Arts_website_button_2